geri dön

Nemis Topal (Anne), Ali Ege Topal (Oğlu) 7 yaş

Günümüzde  hem çocuklarımızı şiddet içerikli çizgi filmlerden, bilgisayar oyunlarından, play station, game boy türevi aletlerden  uzak tutup hem de onlara eğlenceli ve güzel vakit geçirebilecekleri uğraşılar bulmak inanın çok ama çok zor. Ayrıca onların hayal gücüne yetebilecek kadar  çeşitli malzemeyi insanın evinde bulundurmasının imkansızlığı da cabası. Burada hem paylaşmayı, hem hayal etmeyi hem de hayallerin aslında gerçekleşebileceği fikrini alıyor çocuklar ki ben en çok bunu önemsiyorum açıkçası. Ali henüz 7 yaşında olmasına rağmen ona başka insanlara yardim etmenin bin bir türlü yolu olabileceği fikrini İyi Kalpler Sergisi için yaptığı seramik adadan daha güzel bir şeyle öğretemezdik mesela. Orada hakkettiği "İyi Kalpler Sertifikası" evimizin baş köşesinde yer alıyor şimdi.

Ben herkese, tüm tanıdığım çocuklu ailelere hararetle PACE'yi anlatırken Ali her seferinde araya girip "PACE nin İtalyanca barış anlamına geldiğini, hem Barış abisinin adini hem de logodaki güvercin gibi dünya insanlarının barışını simgelediğini" tatlı tatlı anlatıyor ve ben bunu dinlemeye bayılıyorum...

Her şeyden önce çocuklarla bu kadar iyi anlaşabilmesini hala  kocaman bir çocuk olmasına borçlu olduğunu düşündüğüm Barış abiye teşekkür ediyoruz..
(Not:Ali kendi düşüncelerini kendisi yazıp mail olarak gönderecekmiş)

Nemis Topal (Anne), Ali Ege Topal (Oğlu) 7 yaş